Christer Boman: People are strange and other random moments when walking and thinking about poetry and sky

Christer Boman on jyväskyläläinen valokuvaaja ja kuvataiteilija. Hänen teoksensa kumpuavat pitkälti valokuvan sisäisestä puheesta taiteilijalle: “Minussa on jotain erikoista, kerro minun tarinani.”

Teokset voivat olla tavallisia valokuvia, kokeilevaa kuvansiirtoa erilaisille materiaaleille tai tilataidetta metsässä. Boman hyödyntää teoksissaan usein valokuvia sekä erilaisia kierrätysmateriaaleja. Kaikella aineellisella ja aineettomalla on taiteilijalle ja taiteen kokijalle oma tarinansa.

Näyttely ”People are strange and other random moments when walking and thinking about poetry and sky” on poikkileikkaus taiteilijan tuotannosta valokuvaprinttien ja tekstien muodossa.

Näyttely on auki 1.–30.9. Ravintola Villa Ranan aukioloaikoina.

www.Instagram.com/christer_boman
www.instagram.com/christer_boman_art

Mikäli sinulla on kysyttävää tapahtumasta, otathan yhteyttä tapahtumajärjestäjään. Kulttuuritalo Villa Rana ei vastaa tapahtumien lipunmyynnistä eikä pysty antamaan yksityiskohtaisia tietoja tapahtumista.

Kulttuuritalossa on porrashissi, jolla pääsee esteettömästi saleihin. Mikäli tarvitset hissiä, sovithan asian etukäteen tapahtumajärjestäjän kanssa.

Talon pihassa ei ole yleisöparkkipaikkoja. Seminaarinkadun varressa on parkkipaikkoja, jotka ovat maksullisia arkisin klo 8–20 ja lauantaipäivänä klo 8–16. Näissä parkkipaikoissa on maksaminen mahdollisuutta vain eri sovelluksilla. Lähimmät parkkipaikat, joissa voi maksaa pankkikortilla, löytyvät Vaasankadulta ja Kauppakadun yläpäästä. Lähin parkkihalli on P-Cygnaeus, Vapaudenkatu 35.