Yläkaupungin yö: Hyvinvointia luovuudesta ja luonnosta

Luonnon tuomat hyvinvointivaikutukset löytyvät läheltä, jokapäiväisestä arjestamme ja ympäristöstämme. Tule mukaan työpajaan, jossa pääset pysähtymään hetkeen ja aistimaan lähiympäristöä ehkä ihan uudella tavalla sekä herättelemään sisäistä luovuuttasi. Huomaat, miten kulttuurin ja taiteen tuomat mahdollisuudet hyvinvointimme tueksi ovat myös jokaisen saavutettavissa ja hyödynnettävissä. Työpajan tarjoaa EU:n osarahoittama 4T-hanke, jonka toteuttaa Jyväskylän Ammattikorkeakoulu.

Yläkaupungin Yö Villa Ranassa:

Perjantai 15.5.
13.00 Hyvinvointia luovuudesta ja luonnosta (Puutarha)
13.30 Hyvinvointia luovuudesta ja luonnosta (Puutarha)
14.00 Hyvinvointia luovuudesta ja luonnosta (Puutarha)
14.30 Hyvinvointia luovuudesta ja luonnosta (Puutarha)
17.30 SalsaStudio (Blomstedtin sali)
18.30 SalsaStudio (Blomstedtin sali)
19.30 Markus Haapoja (Blomstedtin sali)
21.00 Tyttömetsä -monologi (Blomstedtin sali)

Lauantai 16.5.
15.00 Seitsemän hunnun tanssi (Blomstedtin sali)
16.00 Mitä meille jää? (Paulaharjun sali)
18.00 Lauantai-SET (Blomstedtin sali)
19.00 Teatterikone: Vitutusiltamat (Paulaharjun sali)

Mikäli sinulla on kysyttävää tapahtumasta, otathan yhteyttä tapahtumajärjestäjään. Tapahtumajärjestäjä mainitaan tapahtumakalenterissa. Kulttuuritalo Villa Rana ei vastaa tapahtumien lipunmyynnistä eikä pysty antamaan yksityiskohtaisia tietoja tapahtumista.

Kulttuuritalossa on porrashissi, jolla pääsee esteettömästi saleihin. Mikäli tarvitset hissiä, sovithan asian etukäteen tapahtumajärjestäjän kanssa.

Talon pihassa ei ole yleisöparkkipaikkoja. Seminaarinkadun varressa on parkkipaikkoja, jotka ovat maksullisia arkisin klo 8–20 ja lauantaipäivänä klo 8–16. Näissä parkkipaikoissa on maksaminen mahdollista vain erilaisilla mobiilisovelluksilla. Lähimmät parkkipaikat, joissa voi maksaa pankkikortilla, löytyvät Vaasankadulta ja Kauppakadun yläpäästä. Lähin parkkihalli on P-Cygnaeus, Vapaudenkatu 35. Löydät Jyväskylän kaupungin pysäköintiohjeet, paikat ja taksat täältä.